Hakkımızda

Gaziantep'in çeşitli bölgelerinde yaşanabilir ve güvenilir kentler üretmeyi amaç edinen Gazi Konut; niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önlemenin ötesinde gelişen Gaziantep'in estetik mekan vitrini olarak ön plana çıkmaktadır.

Başlıca görevi Gaziantep'i çarpık yapılaşmasına çözüm getirmek ve çağdaş ,konforlu ve yaşanabilir yerleşim alanları oluşturmaktır.

Gazi Konut; yaptığı konutların yanında bunların ihtiyacı olan yollar, atıksu ve yağmursuyu kanalları, içme suyu isale hatları, enerji, telefon, doğalgaz hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını site sakinlerinin istifadesine sunmaktadır.

Şehrin tarihi ve doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek, modern, yaşanabilir mekanlar oluşturmayı ana faaliyet alanı olarak belirleyen Gazi Konut, bu doğrultuda her gelir grubuna hitap edecek, altyapısı çözülmüş, çevresi ve doğasıyla bütünleşmiş, estetik ve yaşanabilir yerleşim birimlerinin üretilmesi için alternatif planlar üretip hayata geçirmektedir.